Lektor

Volám sa Miguel Angel a pochádzam z Peru. Študoval som španielsky jazyk a literatúru na Fakulte pedagogiky a neskôr informatiku na Fakulte informatiky a informačných technológií na Univerzite San Martín de Porres v Lime, Peru. V Peru som pracoval ako učiteľ v materskej škole, na základnej a aj na strednej škole. Absolvoval som kurz pre učiteľov španiečiny ako cudzieho jazyka Curso de Formación de Profesores ELE v Malage v Španielsku.

Jazykovú školu Español tu Pasión som založil v roku 2012 s cieľom výučby španielskeho jazyka a šírenia kultúry španielsky hovoriacich krajín.Práci lektora španielčiny sa venujem od roku 2011. Za ten čas som nadobudol veľa skúseností s výučbou všetkých vekových kategórií a jazykových úrovní. Spolupracoval som s viacerými jazykovými školami v Bratislave, Nitre a v Topoľčanoch. Tiež som učil obchodnú španielčinu vo viacerých firmách, akými sú napr. Henkel, Dell… Momentálne vyučujem skupinové a individuálne kurzy všeobecnej a obchodnej španielčiny v Topoľčanoch a okolí. Tiež vyučujem online.

Od roku 2014 do roku 2017 som pracoval ako profesor španielčiny na Gymnáziu Sv. Vincenta de Paul v Topoľčanoch. Boli to pre mňa nezabudnuteľné chvíle a často si spomínam na svojich študentov a kolegov.

Práca lektora ma baví a napĺňa. Vďaka nej môžem spoznávať nových, zaujímavých ľudí, dáva mi pocit sebarealizácie, umožňuje mi rásť po profesionálnej i osobnostnej stránke. Španielčina nie je len môj rodný jazyk, ale je to zároveň aj moja vášeň. Presne tak, ako sa volá naša škola Español tu Pasión – Španielčina tvoja vášeň.

Som členom Instituto Cervantes Bratislava, kde sa pravidelne vzdelávam. Vo voľnom čase píšem poéziu a cestujem.