people discussion, meeting, discussion

Prečo sa učiť po španielsky?

Znalosť jazykov je v dnešnom svete nevyhnutná. Angličtina sa už pomaly považuje za samozrejmosť a druhý cudzí jazyk sa tak stáva veľkou výhodou pri uplatnení sa na trhu práce. Rozhoduješ sa, že sa začneš učiť španielčinu? My ti vymenujeme hneď niekoľko dôvodov, prečo je španielčina pre teba tou správnou voľbou.

Španielčina nepozná hranice

Po španielsky sa dohovoríte na všetkých kontinentoch sveta. Je materinským jazykom viac ako 500 miliónov ľudí a okrem Španielska je oficiálnym jazykom v ďalších 20 krajinách sveta. Ako cudzí jazyk ju ovláda 100 miliónov ľudí po celom svete a jej popularita každým rokom stúpa. 

Okrem krajín, ktoré používajú španielčinu ako hlavný úradný jazyk, v mnohých krajinách žije veľká časť španielsky hovoriacich obyvateľov, napr. Andorra, Aruba, Belize a v USA má španielčina rovnocenné postavenie s angličtinou. Španielsky hovoriace komunity nájdeme aj v Kanade, Austrálii a veľká časť obyvateľov južných častí USA (Kalifornia, Florida, Texas, Nové Mexiko) ale aj  New Yorku používa španielčinu ako materinský jazyk.

Jednoduchosť

Je považovaná za jeden z najjednoduchších jazykov na svete a tí, ktorí sa ju učia potvrdzujú, že sa v nej dá rýchlo zdokonaliť. V porovnaní napr. s angličtinou a francúzštinou má jednoduchšiu výslovnosť a deti aj dospelí sa rýchlo naučia správne čítať a písať, keďže väčšina hlások má ustálenú výslovnosť.

Románsky jazyk

Znalosť španielčiny ti pootvorí dvere k ďalším románskym jazykom ako napr. k francúzštine a taliančine.

Pracovné príležitosti

man, work, desk

Z pohľadu medzinárodného obchodu je to jazyk budúcich businessmanov, keďže podiel krajín Južnej Ameriky na svetovom obchode neustále narastá. Na Slovensku pôsobí niekoľko španielských firiem a počet pracovných pozícii v nadnárodných firmách, kde je nevyhnutná znalosť španielskeho jazyka má neustále stúpajúcu tentenciu. 

Znalosť španielčiny Ti pomôže k lepšiemu uplatneniu sa na trhu práce na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Cestovanie

Využiješ ju či už na dovolenke v Španielsku alebo na cestách do vzdialenejších, exotických destinácii, akými sú napr. Kuba, Dominikánska republika, Mexiko alebo Florida.

beach, sand, sea

Zdravie a šťastie

woman, laughter, bouquet of flowers

Existuje hneď niekoľko lekárskych štúdii o tom ako učenie sa cudzích jazykov pozitívne vplýva na náš mozog a slúži ako prevencia pred demenciou, vrátane Alzheimerovej choroby.  Vedci tiež dokázali, že bilingválnosť zlepšuje psychické schopnosti u detí aj dospelých. 

Ďalšia štúdia dokázala, že učenie sa cudzích jazykov zlepšuje pamäť, kritické myslenie a stimuluje našu kreativitu.  A vedeli ste, že práve španielčina bola na základe výsledkov výskumu matematikov z Vermontskej univerzity vyhlásená za najšťastnejší jazyk na svete?

Koníček

Španielčina je jazyk krásny, hravý, spevavý, temperamentný a plný vášne. Pre väčšinu študentov sa stane novou láskou a celoživotným koníčkom.

Presvedčili sme ťa? Chceš sa začať učiť alebo sa chceš zdokonaliť v španielčine? Prihlášku na kurz nájdeš TU. V ponuke máme skupinové a individuálne kurzy španielčiny pre škôlkárov, školákov, mládež a dospelých.

Zdieľať článok

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *